kwietnia 2020

W zeszłym roku:
319941
KONKURS PLASTYCZNY LUB LITERACKI PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym lub literackim „Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?”

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.

2. Własnoręcznie podpisać dzieło.

3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie  www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly).

4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza

5. Wysłać pracę i formularz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności!

Termin: Prace należy podesłać do 30 kwietnia.

Warunki techniczne prac:

1. Prace literackie; dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.) i/lub

2. Prace plastyczne; dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i informację gotową do publikacji na stronie:  www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.

zakaz_wstepu

Wpisany przez Izabela B.

Drodzy Rodzie,

zdajemy sobie sprawę, jak trudny jest to dla nas wszystkich okres, a szczególnie dla naszych dzieci. Po kolejnym dniu spędzonym w domu, z dala od swoich kolegów i rówieśników, dzieci mają prawo się buntować. Jak wytłumaczyć dziecku zaistniałą sytuację, jak zapoznać z niewidzialnym zagrożeniem, tak, by go nie przestraszyć.

Z pomocą przyszła nam pani Dorota Bródka – psycholog, psychoterapeuta i mediator – która napisała dla dzieci bajkę terapeutyczną pt. „Bajka o Królu Wirusie i dobrej kwarantannie”.

Zachęcamy do bezpłatnego posłuchania i porozmawiania z dziećmi na ten trudny temat.

Bajka o Królu Wirusie i dobrej kwarantannie – audiobook dostępna jest na stronie http://dorotabrodka.pl/blog/

Wpisany przez Izabela B.

Drodzy Rodzice,
w związku z zawieszeniem zajęć w naszej placówce stworzyliśmy dodatkową zakładkę Edukacja zdalna, w której znajdziecie Państwo materiały do zabaw i zajęć w domu.
Uprzejmie prosimy o gromadzenie wykonanych prac, ćwiczeń, rysunków do teczek, które potem po otwarciu placówki prosimy o przekazanie do wychowawców grup (dotyczy grup 5-6-latków).

Jeśli Państwo mają też jakieś ciekawe propozycje zabaw, zajęć na zorganizowanie czasu wolnego dzieciom prosimy o wymianę informacji na grupach na messengerze.

Drodzy Rodzice,
poniżej znajdą Państwo kilka ciekawych informacji dotyczących tego, jak z dzieckiem rozmawiać o koronawirusie, czym on jest i czym grozi spotkanie z nim oraz jak w przystępny sposób wytłumaczyć dzieciom dlaczego przedszkola są zamknięte.

Podpowiedzi przynosi książeczka opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molinę Cruz. Polską wersję – bezpłatnego i dostępnego w internecie wydawnictwa – przygotował kolektyw MamyProjekt.

link do strony poniżej

Ilustrowana bardzo ciekawa książeczka o tym Jak rozmawiać o koronawirusie z dziećmi. (format PDF)

wirus ksiązka dla dzieci

źródło: portal  http://mamyprojekt.pl/

Uwaga Rodzice! PDF Drukuj Email

Płatności za wyżywienie i pobyt dziecka w przedszkolu od miesiąca października 2019r. należy dokonywać przelewem lub w kasie Banku Spółdzielczego na nr konta 02 8658 1019 3900 1993 2000 0010. W opisie przelewu proszę zawsze wpisywać imię i nazwisko dziecka, za które dokonywana jest opłata.

Drodzy Rodzice,

W związku z decyzją MEN od poniedziałku 16.03 wszystkie przedszkola na terenie naszego kraju zostają zamknięte do odwołania w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Prosimy o zapoznanie się z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem:

Więcej informacji i materiałów na temat koronawirusa dostępne w plikach do pobrania:

Życzenia na Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

IMG_20200309_082006Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności

życzą:

Przedszkolaki.

Drodzy Rodzice,
uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacją otrzymaną przez nasze przedszkole od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Złotoryi oraz wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie się dnia 26. lutego br. (środa) na godz. 16.00.