OGÓLNOPOLSKA AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA – „PRZEDSZKOLAK TEŻ POTRAFI” PDF Drukuj Email

sprzatanie_swiata

źródło:www.naszaziemia.pl

"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku,w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska. - (źródło:www.naszaziemia.pl)

W dniu 21 września 2023 r. dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Ziemia w małych rączkach – przedszkolak poznaje przyrodę w odsłonie czterech pór roku” tegorocznej akcji sprzątania świata towarzyszyło hasło : Przedszkolak też potrafi!
Ogromnie się cieszymy, że do akcji przystąpili również rodzice z grupy pani Ani (autorki w/w innowacji pedagogicznej) i wspólnie pomaszerowali z dziećmi sprzątać naszą miejscowość.

Wszystkie przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli z przedszkola i zajęli się sprzątaniem przydzielonego im terenu. Dzieci z ogromną radością włączyły się do akcji by posprzątać naszą miejscowość – NASZĄ ZIEMIĘ. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by móc bardzo długo korzystać z jej uroków. Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie- JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNE!!!!

Grupa Motylki

GRUPA SŁONECZKA