Co słychać w grupach?
Magiczne Andrzejki w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj.

Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami.

Więcej…
 
Dzień Górnika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Wszystkim powszechnie wiadomo, że 4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika potocznie zwany Barbórką. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, zaprosiliśmy do przedszkola górnika z KGHM  - Pana Krzysztofa Wieńcza.

Więcej…
 
Jesienny spacer przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Przedszkolaki z grup Maluszków i Starszaków wybrały się na jesienny spacer w pobliżu przedszkola.  Dzieci podziwiały piękno przyrody i odkrywały jej sekrety, a także obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią: opadające z drzew kolorowe liście, ozdobne trawy i krzewy. Starszaki były bardzo opiekuńcze i troskliwe w stosunku do swoich młodszych kolegów.

Więcej…
 
Dzień Postaci z Bajek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Więcej…
 
Udział przedszkolaków w akcji "Szkoła do hymnu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2021r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały w swoich salach hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe do odśpiewania w środę o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego.

Więcej…
 
Dzień Myszki Miki w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 18 listopada 1928 r. narodziła się Myszka Mickey - wymyślił ją Wolt Disney. Pewnego dnia w domu w Kansas City na biurko Disneya wskoczyła mała mysz. Animator polubił ją i doszedł do wniosku, że mogłaby zostać bohaterem jego kreskówek.

Nie od dziś wiadomo, że Myszka Miki i Myszka Minnie są najpopularniejszymi postaciami z bajki od wielu lat. Nasze przedszkolaki również je uwielbiają, dlatego nie mogło u nas zabraknąć ich Święta!

Więcej…
 
Zabawy oddechowe i plastyczne u Maluszków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. Każdy przedszkolak z radością i chęcią uczestniczy we wszelkiego rodzaju zajęciach.

Więcej…
 
Realizacja programu "Cała Polska czyta dzieciom" w Maluszkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W każdy poniedziałek do przedszkolaków, także do grupy najmłodszych dzieci przychodzą panie Ania i Marta z Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Wojcieszowie w ramach projektu "Cała Polska czyta dzieciom".

Panie przynoszą że sobą ciekawe pozycje książkowe, które czytają dzieciom.

Więcej…
 
FESTYN RODZINNY „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„W zdrowy ciele zdrowy duch” – pod takim hasłem 23 października 2021 r. odbył się rodzinny festyn rekreacyjno – sportowy dla naszych przedszkolaków, ich rodziców i rodzeństwa. Pani Ania i Pani Wiesia przygotowały i przeprowadziły liczne gry, zabawy i konkurencje sportowe: wyścigi rzędów, przeciąganie liny, zabawy z balonami, skoki na piłkach, przez skakankę wiele zabaw tanecznych z pokazywaniem.

Więcej…
 
Złota Polska Jesień - grupa Pani Wiesi i Pani Ady PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Jesień chodzi już po lesie, jesień złota polska jesień". Starszaki wraz z średniakami wybrały się na krótką wycieczkę w okolice pobliskiego lasku podziwiać kolorystykę naszej pięknej jesieni.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4

Free joomla templates made by Lonex.