DZIEŃ SPORTU W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

obrazek_sport08.04.2024r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Sportu. Właśnie tego dnia w 1896 roku w Atenach rozpoczęły się pierwsze w nowożytnej epoce letnie igrzyska olimpijskie. Dzień ten miał na celu podkreślenie roli sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie. Dzień ten to świetna okazja do promocji aktywności fizycznej, podczas której nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, a także świetnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia.

Tego dnia do przedszkola wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej ale też integrowanie się w grupie kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każda grupa przygotowała zabawy sportowe,
oczywiście odbyły się także konkurencje sportowe, które miały na celu nauczyć dzieci zdrowej rywalizacji.

Dzień pełen emocji zakończył się słodką niespodzianką.