Magiczne Andrzejki w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj.

Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek - czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami.

Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zorganizowaliśmy więc także Andrzejki w naszym przedszkolu, by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. Dowiedzieliśmy się, co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno niewidzianego, ile prezentów dzieci dostaną od Mikołaja...) i tej bardziej odległej (np. jaki zawód wybiorą przedszkolaki w dorosłym życiu). Czy wróżby się spełnią - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki i słodki poczęstunek.

Grupa p. Ani i grupa p. Izy

Grupa p. Ady i grupa p. Wiesi


 
Free joomla templates made by Lonex.