Co słychać w grupach?
Uczymy się przez zabawę w grupie Motylków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nauka przez zabawę to kluczowy element edukacji przedszkolnej. Poprzez zabawę dzieci rozwijają umiejętności społeczne, kreatywność i wyobraźnię. 

Więcej…
 
RODZINNE CZYTANIE W GRUPIE SŁONECZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU DANIELOWI ZA GŁOŚNE, RODZINNE CZYTANIE BAJEK I WSPIERANIE AKCJI "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" ... ZAPRASZAMY PONOWNIE :-)

Więcej…
 
DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Czy powietrze jest ważne? ... TAK
Czy powietrze jest nam potrzebne? ... TAK
Czy na Ziemi możemy żyć bez powietrza? ... NIE
Czy należy dbać o to, abyśmy oddychali czystym powietrzem ... TAK, TAK, TAK!!!!!


ziemia_czyste_powietrze

źródło:przedszkole1.waw.pl


Więcej…
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Kaczor Donald, Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Pinokio oraz inne postacie z bajek mają swoje święto, bo 5.listopada obchodzimy...”


bajkowe-postacie

źródło:zkiwdziemiany.pl


Bajki odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, ponieważ bawią, rozwijają wyobraźnię, a także wzbogacają słownictwo. Należy pamiętać, że wartościowe bajki wykształcają w dzieciach odpowiednie postawy moralne. Ważne jest, aby dziecko miało kontakt nie tylko z takimi bajkami, które stanowią rozrywkę, ale również z bajkami, z których płyną mądre przesłania.

Więcej…
 
PORUSZAJĄCE BAJKI O EMOCJACH – PROGRAMY REKOMENDOWANE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

bajki1 bajki2

źródło: www.gruntownia.pl


13. i 14. listopada w naszym przedszkolu dzięki współpracy z MOPS w Wojcieszowie mieliśmy okazję ponownie wziąć udział w programie „Poruszające bajki o emocjach”. Program składa się z 10 warsztatów o emocjach, począwszy od emocji podstawowych po emocje złożone, wtórne (społeczne). W tym roku szkolnym przedszkolaki poznały kolejne etapy emocji, którymi były: FRUSTRACJA i ZŁOŚĆ. Ponadto podczas zajęć panie trenerki wykorzystywały instrumenty (bębny, kalimby, tingsze, gongi, kubki burzowe i inne) melodyczne i niemelodyczne, na których dzieci mogły grać w sposób intuicyjny, co sprzyjało autoekspresji, rozwijało umiejętności interpersonalne, podnosiło samoocenę i dało poczucie sprawstwa.

Więcej…
 
11 LISTOPADA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 listopada 2023 12:22

flaga

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada tradycją w naszym kraju jest obchodzenie święta narodowego – Święta Niepodległości.

W tym roku w naszym przedszkolu to właśnie 10 listopada obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrane w galowy strój uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem nauczycieli było kształtowanie u przedszkolaków miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Więcej…
 
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH U STARSZAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

06.11.2023 r. w grupie starszaków pani Małgosia zorganizowała "Bal Wszystkich Świętych". Przedszkolaki wcieliły się w role - zarówno poprzez rolę aktorską, jak i stroje - w świętych... oto krótka fotorelacja z uroczystości...

Więcej…
 
PASOWANIE W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

pasowanie


W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji pasowania na starszaka i pasowania na przedszkolaka. Z tej okazji każda z grup przygotowała dla rodziców nietuzinkowy występ artystyczno-wokalny prezentując swoje umiejętności. Wszystkie dzieci z dumą wypowiadały słowo „Przyrzekamy” odpowiadając na pytania wychowawcy podczas składania przysięgi. O tym, jak poważna była to uroczystość świadczyły skupione miny, postawa i galowy ubiór naszych przedszkolaków.
Po występach artystycznych każde dziecko zostało pasowane specjalnym ołówkiem przez Panią dyrektor i otrzymało pamiątkowy dyplom i prezent, który przygotowała Rada Rodziców.

Więcej…
 
Dzień Jeża w przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek  10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża - święto kłujących ssaków.

Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Tego dnia  dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy oraz ciekawostek o tych sympatycznych zimowych śpiochach.

Więcej…
 
WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ratownik

źródło: szpital.zlotow.pl


W naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowe osoby pana Piotra Modras i pana Patryka Suchojad– ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy Zespół Ratownictwa Medycznego w Złotoryi.
Nasze przedszkole promuje zdrowy styl życia, zarówno wśród najmłodszych, jak i tych troszkę starszych. Na zajęciach bardzo dużo rozmawiamy z dziećmi o bezpieczeństwie i o sytuacjach trudnych, nietypowych, które mogą pojawić się na naszej drodze w codziennych czynnościach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5

Free joomla templates made by Lonex.