Poznajemy owoce i warzywa - maluszki z grupy p. Izy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Lubimy jabłuszka

i słodziutkie gruszki

na śliwki jesteśmy

wielkie łakomczuszki.

Marchewkę chrupiemy,

jak małe zajączki,

pomidory też zjadamy,

gdy nam wpadną w rączki".


Pierwsze dwa tygodnie października w grupie 3-4 latków upłynęły na poznawaniu owoców i warzyw.

Dzieci w ramach zajęć miały okazję, dzięki pomocy rodziców, „badać” owoce i warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami. Uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa po dotyku. Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.


 
Free joomla templates made by Lonex.