IDZIE JESIEŃ... PRZEZ LAS I PARK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania K.   

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowa, dlatego, że przedszkolaki z grupy pani Ani, po raz pierwszy mogą ją wspólnie podziwiać i o niej rozmawiać. Dzieci podczas minionego tygodnia dowiedziały się, jakie dary daje-zostawia nam pani jesień w parku i w lesie. Podzielone na grupy: chłopcy – dziewczęta, stworzyły obraz pani Jesieni, która jakby nie było jest jedyna w swoim rodzaju...

Korzystając także z pięknego słonecznego dnia, wybraliśmy się na spacer do naszego pobliskiego rezerwatu. Dzieci podziwiały krajobraz lasu w jesiennej szacie, starały się rozpoznawać gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia naszego kącika przyrody. Rezerwat ten, jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Ponadto dzieci w minionym tygodniu wykonały mnóstwo prac plastycznych, m.in. odbijały jesienne liście, wykonały kasztanowego jeża, a także nauczyły się piosenki „W parku wszędzie liście” oraz wierszyk „Jeżyk”. A kolejne przygody z jesienią dopiero się zaczynają...

Wychowawca: Ania K.

 
Free joomla templates made by Lonex.