MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ania K.

Najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy miały okazję poznawać na zajęciach zasady ruchu drogowego. Było przy tym wiele zabawy i radości.
Przedszkolaki pani Ani, ubrane w kamizelki odblaskowe, wybrały się na pobliskie skrzyżowanie, gdzie uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. Podczas zabaw konstrukcyjnych w swojej sali dzieci budowały z klocków garaże i drogi dla samochodów, a ich wyobraźnia była przy tym tak wielka, że nie można tego opisać żadnymi słowami.

Ponadto dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych, jak i również śpiewały piosenkę „Bezpieczne przejście.”
W/w zajęcia miały  na celu zaznajomienie dzieci z zasadami bezpieczeństwa drogowego, sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Dzieci pomimo młodego wieku, szybko odnalazły się w tej tematyce, wykazując duże zaangażowanie, wiedzę  i  chęć współpracy  z wychowawcą, mając przy tym miliony innych pomysłów. Radości i zabawie nie było końca. Rodzice mogą być ze swoich dzieci bardzo dumni!!!!!

Wychowawca: Ania K.